لاستیک درآر یکی از تجهیزات و دستگاه های بسیار مهم در تعویض روغنی ها ، اپاراتی ها،پنچر گیرها و در تعمیرگاه ها استفاده میشود.

وظایف لاستیک درآر ها تعویض تیوپ لاستیک ها ،تعویض لاستیک و تعویض رینگ ها بدون آسیب رسیدگی و صدمه به هیچ کدوم از اجزای لاستیک را بر عهده دارد.

با استفاده از این محصول تعمیرکاران و تکنسینکاران به راحتی و به دونه هیچ گونه دردسر و زحمت میتوانند لاستیک انواع خودرو های سواری و سنگین(اتوبوس،مینی بوس، تراکتور،لودرو…)را جدا کرده و لاستیک جدید را جایگزین نمایند.

چند نوع لاستیک درآر سواری (سبک) داریم؟

دستگاه لاستیک درآر 3 پدال

یکی از پرفروشترین و کاربردی ترین لاستیک درآر ها،دستگاه لاستیک درآر سواری(سبک) سه پدال است که هرپدال این دستگاه کاربردهایی دارد،پدال اول را اگر فشار دهید برای لق کردن لاستیک میباشد و پدال وسط آن برای چرخش سینی دستگاه لاستیک درآر میباشد و پدال سوم آن را اگر فشار دهیم برای بازو بسته کردن فک های دستگاه به کار میرود.

اگر تعمیرکار هستید و دنبال انواع لاستیک درآرسواری(سبک) و لاستیک درآرکامیونی(سنگین)هستید میتوانید باشرایط اقساطی بلند مدت از شرکت ابزار پیشروکارن خریداری فرمایید.

دستگاه لاستیک درآر 4 پدال

یکی دیگر از انواع لاستیک درار ها میتوان به دستگاه لاستیک درآر 4 پدال اشاره کرده و این دستگاه هم جزء یکی از پر فروش ترین و پر کاربرد ترین دستگاه ها میباشد.

این محصول همانند لاستیک درار 3 پدال میباشد و تنها فرق آن در یک پدال اضافه است که نوع تیوپ لس دارای مخزن ذخیره باد می باشد که که در بیشتر موارد این مخزن در ستون و یا پشت دستگاه قرار دارد و با یه شوک شدید باد از نازلهایی که روی فک های آن قرار گرفته است به درون لاستیک وارد میشود و نهایتا تنظیم فشار باد مورد نیاز توسط باد دستگاه تنظیم میگردد.

لاستیک درآر 5 پدال

لاستیک درار 5 پدال همانند لاستیک درآر های 4 پدال میباشد و همان کاربرد ها را داراست.

تنها فرق این دستگاه در ستون اصلی این دستگاه میباشد که قابلیت خم شدن دارد که با ایجاد مکانیزم حرکت در بازوی افقی این امکان رامیدهد که قابل تنظیم در فاصله  مورد نظر در رینگ های بزرگتر را فراهم میکند.و بیشر برای کار بر روی رینگ های پهن و بزرگ مناسب می باشد.

 لاستیک درآر هلپ دار یا هلپر دار چیست؟

نوعی ابزار کمکی محسوب میشود که برای انجام هرچه دقیق تر و تمیز تر عملیات بر روی رینگ و لاستیک استفاده میشود و این ابزار جلوگیری از ایجاد خط و خش بر روی رینگ تعبیه شده است.

مزیت های استفاده از لاستیک درآر در تعمیرگاه ها چیست؟

  • محافظت لاستیک خودرو در مقابل صدمه هایی همچون پارگی لاستیک
  • دقت و ظرافت کار را بالا میبرد.
  • جداسازی لاستیک و رینگ به سهولت انجام میگردد.
  • در صورت استفاده از لاستیک درار از نیروی کاری کمتری استفاده میشود.
  • انجام هر گونه عملیات بر روی انواع رینگ های اسپرت و گران قیمت بدون هیچ گونه آسیب به رینگ و لاستیک
  • محافظت از رینگ در برابر عواملی مثل ساییدگی
  • امنیت تکنسین را افزایش میدهد به علت استفاده نکردن از لوازم قدیمی پنچر گیری مثل پتک و لوازم پر خطر
  • تسریع در زمان انجام کار

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *